Palun tutvu Tallinna linnas avaliku ürituse korraldamise ja pidamise korraga.
Rohelise maailmalinna eesmärgi nimel korraldame üritusi keskkonnahoidlikult. Oleme väga tänulikud, kui peale üritust jagad oma kogemust.
Politsei ja pääste soovitused ürituste korraldamiseks.
Avalikul üritusel toidu müüjate ja valmistajate puhul on tegemist ajutise ja/või teisaldatava ettevõttega, mille tegevusest ja samuti alkoholi müügist tuleb Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada. Loe palun kaupleja meelespead.
Õhtusel ja öisel ajal toimuvate ürituste puhul, kus serveeritakse alkoholi või võib esineda uimastite tarvitamist, soovitame kaasata Tervise Arengu Instituudi välja töötatud Ööhaldjate nimelist kahjude vähendamise programmi https://www.xn--haldjad-80aa.ee/ (kontakt oohaldjad@gmail.com ).
Avaliku ürituse luba ei ole vaja taotleda üritusele, mis toimub vabas õhus ning vabaks liikumiseks ja kasutamiseks alaliselt piiratud territooriumil, ehitises või selle osas, mis on ette nähtud avalikeks kogunemisteks, välja arvatud kui see on kõrgendatud turvariskiga üritus või toimub ajavahemikus kl 22-6.
Avaliku ürituse loa saamiseks esitab ürituse korraldaja (või tema volitatud esindaja) taotluse koos kõigi nõuetekohaste lisadokumentide ja nõusolekutega kõige varem 9 kuud enne avaliku ürituse korraldamist.
Nõuetekohased dokumendid tuleb esitada enne ürituse korraldamist hiljemalt:
30 tööpäeva, kui üritus tingib liikluse ja/või ühissõidukite töö ümberkorraldamist;
20 tööpäeva, kui üritus toimub Vabaduse väljakul (tutvu Vabaduse väljakul avaliku ürituse korraldamise tingimustega);
20 tööpäeva, kui üritust soovitakse korraldada ajavahemikul 22.00-06.00;
10 tööpäeva ülejäänud juhtudel.
Tutvu Tammsaare pargis avalike ürituste korraldamise tingimustega.
Ürituse luba võib taotleda ürituse korraldamiseks, mille järjestikune kestus on kuni seitse nädalat.
Taotlusele tuleb alati lisada:
1.avaliku ürituse sisu kirjeldus, milles käsitletakse avaliku ürituse mõtet ja eesmärki ning tuuakse välja aja- ja tegevuskava;
2. mõõtkavas inventari asendiplaan, inventari kirjeldus ja mõõtudega joonised, foto, fotomontaaž või muu illustreeriv kujutis, kui avaliku ürituse toimumise kohta on vaja paigaldada inventari. Kui üritusel toimub alkoholi ja tubakatoodete müük, siis näidata asendiplaanil müügikohad. Tubakatoodete müügikohad peavad asuma muust kaubandusest eraldatud ühel alal käiguteedest võimalikult kaugel ja jääma võimalikult märkamatuks.
Vajadusel tuleb lisada:
1. reklaami- või teabekandja mõõdud, joonis, foto, fotomontaaž või muu illustreeriv kujutis, kui avaliku ürituse toimumise kohas eksponeeritakse reklaami või teavet;
2. korduskasutusnõude kasutamise info (pandisüsteemi kirjeldus, kuidas toimub nõude kokkukogumine, jälgimine) Keskkonnahoidlike ürituste juhendid ;
3. jäätmete liigiti kogumise info, jäätmemahutite plaan Keskkonnahoidlike ürituste juhendid ;
4. alkoholi ja tubakatoodetega kauplejate ja nende kontaktide loetelu;
5. kõrgendatud turvariskiga avaliku ürituse korral linnakantselei kinnitatud vormil turvaplaan ja turvaasendiplaan;
6. liikluse ümberkorraldamiseks ja/või ühissõidukite ümbersuunamiseks liikluskorralduse ja ühissõidukite ümbersõiduskeem elektrooniliselt mõõtkavas 1 : 1000 ning ristmike skeem mõõtkavas 1 : 500. Skeemidel märgitakse paigaldatavad liikluskorraldusvahendid (liiklusmärgid, tähiskoonused vms), parkimisvõimalused, liikluskorralduse eest vastutav isik ja tema sideandmed ning liiklusseaduse nõuetele vastavate liiklusreguleerijate asukohad;
Kui üritusega kaasneb tänava või tee sulgemine, siis taotle AKISe kaudu Tallinna Transpordiametilt tänava ajutise sulgemise luba .
Kui üritusega kaasneb vajadus vanalinna jalakäijate alale sissesõitmiseks, siis taotle Tallinna Transpordiametilt ajutine sissesõiduluba vanalinna.
7. parkimisskeem, kui avaliku üritusega kaasneb vajadus lisaparkimiskohtade järele;
8. esindaja volitus;
9. kinnisasja omaniku ja/või õiguspärase valdaja kirjalik nõusolek kinnisasja kasutamiseks;
10. koopia avaliku ürituse sisekorraeeskirjast.
Ürituse korraldaja ei pea taotlusele lisama kinnisasja omaniku ja/või õiguspärase valdaja kirjalikku nõusolekut kinnisasja kasutamiseks, kuid peab tagama, et nõusolek on olemas. Avaliku ürituse luba ei anna õigust korraldada avalikku üritust teise isiku kinnistul, kui selleks puudub kinnisasja omaniku nõusolek.
Tutvu Tallinna linnas spordiürituste korraldamise loa taotluse esitamise ja menetlemise juhendiga .
Alkoholi ja/või toiduga kauplejatele
Spordiürituse loa saamiseks tuleb taotlus koos lisadokumentidega (mõõtkavas inventari asendiplaan, liiklusskeem, turvaplaan jm) esitada enne spordiürituse korraldamist hiljemalt:
1 kuu, kui korraldatakse jalgpalli, jäähoki ja korvpalli A-koondise mängu või turniiri;
1 kuu, kui korraldatakse meistriliiga jalgpalli-, jäähoki- või korvpalliklubi sõpruskohtumist välismaa klubi või koondisega;
14 päeva, kui korraldatakse jalgpalliklubi UEFA karikasarja mäng või turniir;
1 kuu, kui korraldatakse kodumängu.
Tutvu lõhkematerjaliseadusega ja ilutulestiku korraldamise korraga .
F4-kategooria või avalikul üritusel F3-kategooria pürotehnilise tootega ilutulestiku korraldamise loa saamiseks tuleb taotlus koos lisadokumentidega (ilutulestiku korraldamist kajastav kirjeldus, õnnetuse vältimiseks rakendatavad abinõud, nõusolekud jm) esitada hiljemalt 5 tööpäeva enne ilutulestiku korraldamist.
Vajadusel küsi nõu loa menetlejatelt avalikudyritused@tallinnlv.ee või telefonidel 6404299, 6404116.