Müügiloa taotluse esitamine

Taotluse esitamiseks on vaja kõigepealt sisse logida.

Tallinna linnas on kandekaubanduse teostamiseks, lühiajaliseks tänavakaubanduseks või kauplemiseks linnaasutuse korraldataval avalikul üritusel vajalik taotleda müügiluba. Ühtlasi on müügiloa taotlemine vajalik isikutel, kes soovivad lühiajaliselt kaubelda Tallinna munitsipaalturgudel (Nõmme turg, Mustamäe turg, Kalaturg).

 

Kandekaubandus on kauba müük müüja käest, käsikorvist, jalgrattalt või muust müüja kantavast või kaasaveetavast inventarist Tallinna linnale kuuluval avalikult kasutataval maa-alal.

 

Lühiajaline tänavakaubandus on kauba või teenuse müük Tallinna linna omandis oleval avalikult kasutataval maa-alal kuni kahel päeval ühe kuu jooksul. Lühiajaliseks tänavakaubanduseks ei loeta kandekaubandust, kaubandust avalikul üritusel või turukaubandust.

 

Vajadusel küsi nõu vastavast linnaosa valitsusest, kelle haldusterritooriumil soovid kauplema hakata. Linnaosade valitsuste ametnike kontaktandmed on leitavad siit.

  

Tallinna munitsipaalturgudel kauplemise osas nõu saamiseks pöördu Tallinna Turgude turuhaldurite poole. Kontaktandmed on leitavad siit.

 

Avalikul üritusel kauplemise kohta info saamiseks pöördu avaliku ürituse korraldajaks oleva linnaasutuse poole (nt Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, linnaosade valitsused jne).